A30A7265_edited.jpg

Mgr. Miroslav Záhradný - šport bol, je a ešte veľmi dlho bude neoddeliteľná súčasť môjho života. Môžem povedať, že k športu som bol vedený od malička a tak asi ako každý, som si prešiel rôznymi kolektívnymi športami, ktoré neskôr, počas dospievania nahradili individuálne silové športy.

Všetky nadobudnuté praktické skúsenosti ma postupom času doviedli až k výberu mojej profesie. Najskôr to bol výber štúdia na vysokej škole Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského. Kde ma štúdium podnecovalo k neustálemu prehlbovaniu vedomostí, na základe čoho som popri štúdiu začal navštevovať rôzne odborné semináre z oblasti kondičného tréningu, ako aj odborné semináre rôznych fyzioterapeutických konceptov.

Po profesnej stránke som mal to šťastie, že už počas štúdia na vysokej škole mi bolo umožnené podieľať sa na prípravách vrcholových športovcov, pod vedením profesionálneho kondičného trénera Maroša Molnára, ktorý bol mojim mentorom a učiteľom zároveň. Z oblasti silovo – rýchlostných a koordinačných športov to boli hlavne hokej, tenis a basketbal.

IMG_5149.JPG

Z hokeja som sa dostal do kontaktu s hráčmi ako boli Lubomír Višňovský, Miroslav Lažo, Peter Podhradský, Ján Lipiansky, Mário Bližňák, až po stále aktívnych hráčov, s ktorými som spolupracoval a stále spolupracujem, ako súMartin Štajnoch, Martin Bakoš, Michal Čajkovský, Adam Ružička, Matej Tomek, či rôzni iní hráči zo žiackych, dorasteneckých a juniorských kategórií.

 

Z basketbalu som mal možnosť spolupracovať pri individuálnych prípravách s reprezentantami, bratmi Martinom a Radom Rančíkom, Petrom Šimekom, ale aj s celými tímami. Ešte ako študent to bola mládež a muži Interu Bratislava. Po ukončení štúdia som sa dostal ako hlavný kondičný tréner k tímu USK Praha, Future stars – juniorský výber Čiech, Slovenská basketbalová reprezentácia a mládež.

 

Z tenisu som nahliadol do príprav vtedajších hráčok, ako bola Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová, alebo iných stále aktívnych hráčov.

 

Rovnako mi bolo umožnené preniknúť do vytrvalostných športov, ako sú triatlon a beh. Tu som viedol kondičnú časť prípravy Českého Olympionika Jána Čelústku a iných výkonnostných triatlonistov a bežcov.

A30A7331_edited.jpg

Všetky nadobudnuté skúsenosti, vedomosti, teoretické a rovnako aj praktické, sa snažím čo najlepšie implementovať do neustále sa meniaceho a  rozvíjajúceho tréningového procesu. Toto všetko najskôr vyvolalo vo mne myšlienku vytvorenia zázemia pre plnohodnotný kondičný tréning, pohyb ako taký a v neposlednom rade  miesto, ktoré bude ľudí spájať. Túto myšlienku som postupne zhmotňoval až po súčasnosť, kedy môžem povedať, že sa sen stal skutočnosťou, všetko som dostal pod jednu strechu a prinášam Vám športové centrum Hockey House.

PHOTO-2022-03-11-17-53-55_edited_edited_edited_edited.jpg